SIA „SILTS NAMS” piedāvā kvalitatīvākās un iecienītākās termoputas Latvijā un visā Baltijā

SIA „Silts Nams” ir vienīgais oficiālais TermoPor putu pārstāvis Baltijas valstīs

Termoputas TermoPOR. Kas tas ir?

Tas ir siltināšanas materiāls, kuru izgatavo un izmanto pēc principa, kas 1960. gadā Vācijā tika speciāli izstrādāts jau uzbūvēto dzīvojamo māju sienu tukšās gaisa spraugas aizpildīšanai.

Termoputām TermoPOR nav nekā kopīga ar reiz Krievijā izmantoto aminoplastu, putuizolu vai riporu.

Īpašu vielu ūdens šķīdumi iekārtā tiek sajaukti vajadzīgajā attiecībā un ar saspiestā gaisa palīdzību maisījums tiek pārvērsts putās, kas tiek iepūstas sienās esošajos tukšumos.

Šīs termoputas ir veidotas no miljoniem slēgtu gaisa burbulīšu. Sastingušas tās pārvēršas par mīkstu, ūdens neuzsūcošu baltu materiālu, ko sauc par TermoPOR.

Vācijā un citās valstīs šādi nosiltinātas ap 100 tūkst. ēku. 2005. gada vasarā šīs tehnoloģijas izmantošana uzsākta arī Latvijā.

Ko iegūšu, nosiltinot savas mājas sienas ar termoputām TermoPOR?

Ja Jūsu mājas griesti ir hermētiski nosiltināti, izolējot sienas, istabās iespējams uzturēt vēlamo temperatūru ar minimālu kurināmā (ogles, elektrība, gāze vai šķidrais kurināmais) patēriņu. Ja izslēgsiet apkuri vai izdzisīs krāsns, istaba atdzisīs krietni lēnāk.

Līdz ar to Jums būs nepieciešams krietni mazāk kurināmā nekā pirms tam, bet istabās būs augstāka temperatūra. Klientu atsauksmes liecina, ka apkures izmaksas samazinās par 30–50%.

Kā tas notiek?

Kad siltināšanas brigāde būs ieradusies, brigadieris vispirms iepazīstinās Jūs ar visiem dokumentiem, kas apliecina termoputu TermoPOR siltumu, izturību, ilgmūžību un ekoloģiskumu, pastāstīs par mājas siltināšanas principiem, kārtību un turpmāko darbu gaitu, paskaidros Jums par Jūsu iespējām pilnībā kontrolēt darba procesu un materiālu izlietojumu, atbildēs uz visiem interesējošiem jautājumiem.

Ja pēc brigadiera uzrādīto materiāla kvalitātes, ilgmūžības garantijas un būvuzņēmēja kvalifikācijas dokumentu izvērtēšanas Jūs piekrītat piedāvātajai cenai un parakstāt darbu uzsākšanas atļauju, var tikt uzsākta siltināšanas darbu veikšana.

Brigāde ierodas ar mobilo termoputu ražošanas un iepūšanas iekārtu, kā arī gaisa kompresoru, kas tiek novietoti pagalmā vietā, kur netraucē klientam. Kādu laiku brigāde strādā ap Jūsu māju, ārsienās izurbjot mazus caurumiņus šuvēs starp ķieģeļiem.

Caurumiņi tiek izurbti ik pēc 1 m vertikāli un horizontāli. Paši ķieģeļi netiek bojāti.

Pēc tam īpašu vielu ūdens šķīdumi tiek sagatavoti pilnībā slēgtā aparātā, kam pievienota šļūtene ar uzgali, kurš tiek ievietots sienas caurumiņā. Termoputas, kas nāk no aparāta, aizpilda tukšumus sienās.

Putas ātri izžūst, pārvēršas par mīkstu putuplastu sienas tukšumos.

Kā pārliecināties, vai visi tukšumi ir aizpildīti?

Operators precīzi zina, kad 1 m sprauga tiek aizpildīta. Marķieris, kas ievietots citā caurumiņā, precīzi parāda, kad tajā jāiepūš. Tā pa caurumiņiem pūšot termoputas TermoPOR sienas tukšumos, pēc dažām stundām visa siena tiek izolēta.

Turklāt mūsu darbinieki, pēc Jūsu vēlēšanās, veiks aizpildīšanas kvalitātes ekspertīzi, t.i., jebkurā sienas daļā izurbs caurumiņus vai izņems ķieģeļus, lai kliedētu jebkādas šaubas par pilnīgu tukšumu aizpildīšanu. Par to Jums nebūs papildus jāmaksā.

Vai sienās būs redzami izurbtie caurumiņi?

Pabeidzot termoputu pūšanu, strādnieki aizpilda caurumiņus ar javu un izlīdzina šuves. Ja siena tikusi apmesta, ar pigmentu un fasādes krāsu tiek atjaunota apmetuma krāsa.

Pēc javas izžūšanas ir grūti pamanīt, kur tika izgriezti caurumiņi.

Pēc darba beigām brigāde sakārto darba vietu, neatstājot nekādus pārpalikumus vai gružus.

Vai darbs aizņem daudz laika?

Vidējai mājai – vienu dienu, lielākai – divas.

Kas ir vajadzīgs no klienta?

Lai varētu veikt siltināšanas darbus, ir nepieciešams elektroenerģijas avots gaisa kompresora motora barošanai un ūdens. 2 m3 termoputu TermoPor pagatavošanai nepieciešams apm. 70 l ūdens.

Vai termoputas TermoPOR prasa uzmanību vai uzraudzību?

Nē. Tās nepūst, nepelē, nebojājas, „nebīstas” sala, tām nav aromāta, tās „elpo”, resp. ir ūdens tvaika caurlaidīgas, bet neuzsūc mitrumu, pasargā koksni pret pūšanu, sienā esošos metāla savienojumus pret koroziju, neuztur degšanas procesu.

Vai grauzēji nesagrauzīs termoputas TermoPOR?

Šis jautājums bija viens no svarīgākajiem arī termoputu TermoPOR izstrādātājiem.

Tā kā tām ir visai maza tilpuma masa (12–14 kg/m3), ložņājot grauzējiem vai kukaiņiem, tās berzējas un pārvēršas par putekļiem, kuri nosprosto ložņājošo kaitēkļu elpošanas ceļus.

Termoputas TermoPOR ir unikāli, bez jebkādām ķīmiskām piedevām pasargātas pret grauzējiem un kukaiņiem.

Vai termoputas TermoPOR man ilgi kalpos?

Vācijā, rekonstruējot pirms 35 gadiem nosiltinātas ēkas, vizuāli un laboratorijās tika pārbaudītas sienā iepūstās termoputas TermoPOR.

Pētījumos konstatēts, ka šis materiāls pilnīgi nav mainījis savas īpašības, tādēļ arī Latvijā sienās iepūstajām termoputām TermoPOR tiek piešķirta 35 gadu garantija.

Kādu sienu izolācijas veidu izvēlēties?

1. Vai gaisa spraugu sienās atstāt tukšu, nosiltinot tās no ārpuses?

Siltināšana no ārpuses ir efektīva tikai tad, ja sienās nav tukšas gaisa spraugas, jo caur iekšējo sienas daļu sasilušais gaiss ceļas uz augšu un pa dažādām sīkām spraudziņām caur bēniņiem iznes siltumu. Tikai neliela siltuma daļa izplūst caur ārējo sienas daļu.

Tādēļ, ja ir tukša gaisa sprauga, sienu siltināšana no ārpuses nav racionāla, jo iegūsiet tikai nelielu daļēju efektu.

Jo vairāk tādēļ, ka siltināšana no ārpuses ir aptuveni četras reizes dārgāka par gaisa spraugas aizpildīšanu sienās ar termoputām TermoPOR.

2. Vai gaisa spraugu sienās aizpildīt ar birstošiem materiāliem?

Tā iegūsiet tikai daļēju efektu, jo:

1) gaiss, lai arī lēnāk, tomēr cirkulē starp pildījuma granulām;

2) vairumam birstošo materiālu sienā nepieciešama mitrumu izolējoša plēve, kuru uzbūvētas mājas sienā vairs ielikt nevar;

3) vairums birstošo materiālu sienā sakrīt un virspusē paliek tukša gaisa sprauga;

4) ir grūti sienas gaisa spraugu aizpildīt ar birstošiem materiāliem, nesabojājot fasādes apdari.

3. Vai, būvējot ēku, gaisa spraugu aizpildīt ar akmens vates plāksnēm?

Saskaitiet visas materiālu iegādes, transportēšanas, iekraušanas/izkraušanas, uzglabāšanas izmaksas, termoizolācijas ar papildu tvaika un vēja izolācijas kārtām ierīkošanas izmaksas, patērēto laiku un redzēsiet, ka sienu gaisa spraugas aizpildīšana ar termoputām TermoPOR neizmaksās dārgāk, bet Jūs ietaupīsiet laiku, izvairīsieties no dažādām problēmām un saņemsiet garantiju līdz pat 35 gadiem.

Termoputas TermoPOR aptur gaisa kustību sienā, bet ļauj tai elpot, neprasa nekādu papildu izolāciju un kalpo apbrīnojami ilgi.

Kā pašam aptuveni aprēķināt mājas siltināšanas apjomus?

Vispirms jāaprēķina ēkas sienu siltināšanas platība. Lai to izdarītu, jāizmēra kopējā sienu platība un no tās jāatņem kopējā logu un durvju platība. Turklāt jāatņem arī tā platība, kur starp sienām nav tukšas gaisa spraugas.

Aprēķinot siltināmo platību, tā jāpareizina ar sienā esošās gaisa spraugas biezumu. Piemēram, siltināmā sienu platība ir 130 m2, bet gaisa sprauga – 5 cm:

130 m2 x 0,05 m = 6,5 m3

Šādi tiek aprēķināts, cik materiāla nepieciešams mājas nosiltināšanai. Pēc tam daudzums jāpareizina ar cenu.

Tomēr jāņem vērā, ka:

1) gaisa spraugas sienās bieži nav vienāda lieluma;

2) vertikālās mūra šuves sienas iekšējā daļā netiek pilnībā aizpildītas ar javu – tas palielina gaisa spraugas tilpumu;

3) gaisa spraugas apakšā vienmēr ir sakritusi java – tas samazina gaisa spraugas tilpumu;

4) ja standarta poraino pārseguma plākšņu gali nav nosegti, materiāls nonāks arī plāksnēs esošajos tukšumos.

Šo iemeslu dēļ termoputu izlietojums var būt nedaudz mazāks vai lielāks salīdzinājumā ar aprēķināto.

Siltināšanas izmaksas, izmantojot termoputas TermoPOR, vienmēr ir atkarīgas no izlietotā termoputu daudzuma, t.i., no mājas lieluma un gaisa spraugas biezuma.

Par paredzamajām Jūsu mājas siltināšanas izmaksām jautājiet mūsu speciālistiem pa tālr. 27071740

Vēlaties nosiltināt savas mājas vai citas ēkas sienas, taču šobrīd tam nevarat atvēlēt līdzekļus? Nav vērts gaidīt ziemas sezonu un vēl lielākus rēķinus par apkuri, lai pēc būtības saprastu gaisa spraugu aizpildīšanas ar termoputām svarīgumu.

Nosiltiniet māju un dzīvojiet siltāk jau tagad, bet maksājiet vēlāk, noslēdzot līzinga līgumu. Līguma termiņu varēsiet izvēlēties atbilstoši savām finansiālajām iespējām – no 3 līdz 36 mēnešiem.